Comisiile consultative de specialitate

Comisia pentru buget, finanţe, economie,

raporturi patrimoniale, cooperare transfrontalieră şi integrare europeană

Iurie Moiseev Fracţiunea Partidului Democrat din Republica Moldova
Buzu Vasile Fracţiunea Partidului Democrat din Republica Moldova
Vladimir Baligari Fracţiunea Partidului Democrat din Republica Moldova
Valentin Caracaș Fracţiunea Partidului Liberal Democrat din Republica Moldova
Grosu Trofim Fracţiunea Partidului Liberal Democrat din Republica Moldova
Ion Ungureanu Fracţiunea Partidului Liberal Democrat din Republica Moldova
Belibov Vasile Fracţiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova
Anatolie Cucu Fracţiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova
Vasile Maxim Fracţiunea Partidului Comuniștilor din Republica Moldova

 Comisia pentru protecţie socială, învăţământ,

sănătate, cultură, turism, culte, minorităţi, tineret şi sport

Svetlana Guzgan Fracţiunea Partidului Democrat din Republica Moldova
Anatolie Caliman

Aurica Cebotari

Fracţiunea Partidului Democrat din Republica Moldova

Fracţiunea Partidului Democrat din Republica Moldova

Maria Pălărie Fracţiunea Partidului Liberal Democrat din Moldova
Maria Creciun Fracţiunea Partidului Liberal Democrat din Moldova
Eufrosinia Dubcovețchi Fracţiunea Partidului Liberal Democrat din Moldova
Nicolae Orlov Fracţiunea Partidului Comuniştilor din Republica Moldova
Svetlana Prutean

Anatol Cîrnu

Partidul Politic Partidul Nostru

Partidul Liberal din Republica Moldova

 

Comisia pentru agricultură, industrie, ecologie,

construcţii, drumuri, transport şi dezvoltarea teritoriului

Axenia Pânzari Fracţiunea Partidului Democrat din Republica Moldova
Anatolie Caliman Fracţiunea Partidului Democrat din Republica Moldova
Dumitru Cheptănari Fracţiunea Partidului  Democrat din Republica Moldova
Anatolie Sârbu Fracţiunea Partidului Liberal Democrat din Republica Moldova
Fiodor Cebotarenco Fracţiunea Partidului Liberal Democrat din Republica Moldova
Igor Bevziuc Fracţiunea Partidului Liberal Democrat din Republica Moldova
Alexandru Jolnaci Fracţiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova
Valeriu Beril BE „PPEM” Iurie Leancă”
Victor Pronoza Fracţiunea Partidului Comuniştilor din Republica Moldova

 

Comisia pentru administrare publică, mass-media,

drepturile omului, ordine publică, numiri, petiţii şi disciplină

Radu Bârnă Fracţiunea Partidului Liberal Democrat din Republica Moldova
Aurelia Roscolotenco

Anatoli Spatari

Fracţiunea Partidului Democrat din Republica Moldova

Fracţiunea Partidului Democrat din Republica Moldova

Vasile Flocea

Anatol Iuresco

Fracţiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

Fracţiunea Partidului Comuniştilor din Republica Moldova

Vinidict Lutenco

Panasiuc Nicolae

 

BE „PPEM” Iurie Leancă”

Fracţiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova